Lyžování a zimní vyžití

V zimních měsících se Bedřichov mění v "mekku" běžeckého lyžování. V Bedřichově se zrodila  a na stadionu startuje legendární Jizerská padesátka, závod, který přitahuje nejen běžkaře profesionály ale zejména běžkařské amatéry a  sportovní nadšence ze všech koutů republiky i ze zahraničí.  Díky popularitě běžeckého lyžování  je velká většina oblíbených turistických tras denně strojově upravována jak pro klasický styl tak i bruslení a tak se můžete i s Vašimi dětmi vydat na túru sněhobílou krajinou.  V Bedřichově je několik půjčoven lyží a na stadionu je i školička běžeckého lyžování nejen pro děti.

Více informací naleznete na https://www.jizerskaops.cz/

V Bedřichově máme také sjezdový areál Malinovka. Nabízí lyžování na cca 4500 metrech sjezdovek střední a nízké obtížnosti určené zejména pro lyžařské vyžití rodin s dětmi. Nejen pro děti od začátečníků až po pokročilé jsou ideální také sjezdovky v nedalekém areálu Severák v Hraběticích, který je jednoduše dostupný autem i ski busem. Náročnější lyžaři pak ocení cca 20minut autem vzdálený největší lyžařský areál v Jizerských horách Tanvaldský Špičák se dvěma čtyřsedačkovými lanovkami. Všechny tři areály  jsou provozované jedním provozovatelem a disponují půjčovnami, servisem a také lyžařskými školami. Blíže na  www.skijizerky.cz

A ti, co nechtějí sjezdovat či běžkovat, si mohou půjčit třeba sněžnice, skialpové lyže nebo si jít jen tak zasáňkovat, zabobovat či zajezdit na blízké snowtubingové dráze v areálu U vodárny.