Výlety po okolí

Bedřichov je ideálním místem pro pobyt s dětmi. V okolí je řada možností pro krátké i delší nenáročné výlety, které zvládnete s Vašimi dětmi v kočárku, v krosničkách, na odrážedlech, pěšky nebo na kole. Okolí Bedřichova je protkáno množstvím zpevněných i asfaltových velmi dobře sjízdných cest. Každý si může zvolit výlet dle chutě, náročnosti a svých možností. Vzhledem k tomu, že je Bedřichov poměrně vysoko položen (cca 750 m.n.m.), není převýšení do hor tak výrazné a rázem se ocitnete na hřebenech obklopeni nádhernou přírodou. Na svých toulkách můžete vychutnávat údolí s jezírky , mokřady a bystřinami, sbírat houby, borůvky či maliny nebo ostružiny.

Cílem Vašich výletů může být některá z přehrad (Černá Nisa, Josefodolská, Souš, Mšeno) či některá z mnoha rozhleden, odkud máte možnost ocenit krásné výhledy (Královka, Slovanka, Bramberk, Liberecká výšina, Černá studnice, Štěpánka, Smrk, samozřejmě Ještěd a spousta dalších ... ).

Další tipy a nápady s detailně propracovanými výlety najdete na webových stránkách obce.

Při pobytu u nás, Vám zdarma zapůjčíme kartu hosta tzv. Jizerky Card, s níž můžete čerpat slevy a výhody v turisticky atraktivních lokalitách Jizerských hor. Více informací na: http://www.jizerske-hory.cz/cs/karta-hosta