K bedřichovské přehradě Černá Nisa

Typ výletu: Pěší nebo cyklo výlet pro všechny       Délka trasy: 8-12 km dle výběru cesty       Obtížnost: pro děti středně náročná, pro dospělé lehká       Okruh: ne       Značení: značená
K bedřichovské přehradě Černá Nisa

Tento výlet lze absolvovat jak pěšky, běžmo či na kole tak i s odrážedly a kočárky. Lze dojít turistickou lesní pěšinou k přehradě a perkovou cestou zpět (od nás od penzionu to bude dohromady cca 8km) anebo pokračovat dál a udělat si okruh přes Novou louku, kde se ale dá narozdíl od první alternativy najíst v restauraci na Šámalově chatě (celkem to pak bude s návratem přes stadion necelých 12km).

Volba trasy už zavisí na zdatnosti jednotlivých rodin a jedinců :-)

Přes Bedřichov se dostaneme na Sedlo maliníku, kde nám začíná nová pěkně značená naučná stezka. Ta nás přivede krásným svěžím lesem až k přehradě Černá nisa, která stojí za vidění v každém ročním období. Když je obzvláště horko, dá se v této studené horské přehradě i smočit (otužilec si může i zaplavat :-)  

Pak je možné případně pokračovat podél přehrady po povalovém chodníčku s několika odpočivadly a vyhlídkami na hladinu přehrady (tento chodník má 1,5km a nesmí se zde jet na kole - nutno převézt). Pro děti je běh po lávce velká zábava a rázem zapomenou, že jsou teprve v polovině trati :-)

Odtud je pak už Nová louka se Šámalovou chatou asi 2km po asfaltové cestě. Na Šámalově chatě vaří hlavně ze zvěřiny, takže zejména pánové si přijdou na své. Ale i ostatní si pochutnají - výběr jídel je opravdu velký a obsluha rychlá. I když je hodně lidí, dlouho čekat nebudete.

A po dobrém obědě ( a skoku u necelých 500m vzdáleného Blatného rybníka pro ty zdatnější ) se stačí jen dostat dolů z kopce zpět do Bedřichova (cca 3km). Tam na kraji lesa u koupaliště Na Dolině prodávají točenou zmrzlinu (a točené pivo:-), která bude nejen pro děti zaslouženou odměnou.