Sportovní vyžití

Cykloturistika

Jizerské hory jsou protkány zpevněnými cyklistickými stezkami, klíčové cyklotrasy vedou přímo obcí Bedřichov a lze po nich navázat na trasy Českého ráje nebo Lužických hor. Jizerské hory nabízejí trasy pro rodiny s dětmi, méně zdatné ale i náruživé cyklisty. Nově zde začala také fungovat první síť singltrekových stezek v České republice navržená pro maximální prožitek z jízdy na kole a s respektem k přírodě.

V obci Bedřichov je možnost servisu a zapůjčení kol (dětských vozíků, dětských sedaček, tandemového kola), v penzionu je úschovna kol.

Odkazy na výlety: www.jizerky.cz, www.ceskehory.cz, www.bedrichov.cz, www.singltrekpodsmrkem.cz

Turistika

Oblast Jizerských hor je jako stvořená pro pěší turistiku. Na hřebenech i v údolích najdete celou řadu přírodních zajímavostí a atraktivních turistických cílů. Turistické trasy jsou velmi dobře značeny. Bedřichov je východiskem cest pro spoustu půldenních či celodenních výletů.

Odkazy na výlety: www.jizerky.cz, www.ceskehory.cz, www.bedrichov.cz

Běžecké lyžování

Nástup na Jizerskou magistrálu je možný přímo z obce Bedřichov. Jizerská magistrála představuje více než 100km strojově upravovaných běžeckých tratí. V sezóně se tratě upravují denně jak na klasiku tak bruslení. V Bedřichově začíná pravý běžecký ráj. Obec každoročně hostí tradiční běžecký závod "Jizerská 50". Půjčovna veškerého vybavení je nedaleko v obci , v penzionu je lyžárna - www.jizerskaops.cz, www.jiz50.cz.

Sjezdové lyžování a snowboarding

Lyžařský areál Bedřichov má 7 vleků a 5,4km sjezdových tratí o délce do 600m. Jedná se o tratě střední a nízké obtížnosti vhodné zejména pro rodiny s dětmi či začátečníky. V areálu je i dětský vlek s odděleným prostorem pro výuku. Areál nabízí i možnost večerního lyžování. Lyžařská škola je vzdálena 400m od penzionu. Dalšími lyžařskými areály v okolí jsou rodinné středisko Severák s 10 vleky (4km), Tanvaldský Špičák pro náročnější lyžaře s vleky a 4-sedadlovou lanovkou (7km). Nedaleko jsou i špičková česká střediska Ještěd (10km), Rokytnice nad Jizerou a Harrachov (20km). Lyžárna je k dispozici v penzionu. Půjčovny a servis jsou v obci.

Ski areály:
Bedřichov, Špičák, Severák, Ještěd, Rokytnice, Harrachov, SkiJizerky.cz

Sportovní zařízení v blízkém okolí

 • Bowling centrum Bedřichov
  ( V obci se nacházejí dvě bowling centra cca 300m od penzionu)
 • Bobová dráha Janov nad Nisou
  (Cca 2km od penzionu můžete zajet na bobovou dráhu provozovanou celoročně. Jezdí se na vozíčcích s gumovými kolečky. Atrakce je vhodná i pro děti)
 • Tenisové kurty Bedřichov
  (Nacházejí se přímo v areálu stadionu v Bedřichově a v provozu jsou v sezóně od května do října od 8:00 do 20:00 hod)
 • Plavecké bazény Liberec a Jablonec nad Nisou
  (Jsou v dojezdové vzdálenosti do 15 min od penzionu, je možné je využít jako zpestření zimní i letní dovolené, www.bazen-info.cz, www.bazenjbc.cz)
 • Jízda na koních
  (Jízdu na koni můžete vyzkoušet v jízdárně na Prezidentské chatě, v areálu Dřevony v nedalekých Hraběticích nebo na farmě Vyšehrad v Janově nad Nisou)
 • Přírodní koupaliště
  ( V Jizerských horách je několik přírodních koupališť s čistou, přírodní, nijak chemicky upravovanou vodou - jedno je přímo v obci Bedřichov, další je např.přehrada Černá Nisa vzdálená 3km od Bedřichova nebo přehrada v Jablonci nad Nisou)
 • In-line bruslařská stezka
  (Nachází se nedaleko u vodní nádrže Souš, další in-line stezka je u přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou www.inline-online.cz)
 • Snowtubing a jízda na sněžných koloběžkách v areálu U vodárny
Jsme na Google Street View

Prohlédněte si interiér penzionu Bedřichov. Po spuštění Street View stačí pouze vejít do dveří a nechat se vést šipkami.

Eliška Kováříková, Česká Lípa
Miroslav Hargas